Podejmując decyzję o zakupieniu samochodu używanego stajemy przed nie jednym wyborem. Bowiem na początku pojawia się pytanie, jaki pojazd nas interesuje osobowy, czy dostawczy. Ale także wszelkie inne parametry jak pojemność silnika, ilość drzwi.

Jednak to wszystko to dopiero kropla w morzu decyzji, bowiem zasadnicze pytanie brzmi iluletni ma to być pojazd, od pierwszego właściciela, czy bezwypadkowy, poleasingowy. Opcji jest wiele, a co gorsza to jeszcze nie koniec. Nawet jeśli określimy już właściwy model pojawia się pytanie, gdzie znaleźć takie auto.

Jeszcze parę lat temu nie stanowiło to większego problemu, bowiem jedyną możliwością była giełda samochodowa. Współcześnie wiele się zmieniło w tym temacie, a potencjalni klienci mają do dyspozycji wiele opcji. Choć nadal w miarę dobrze prosperują giełdy w Poznaniu i Warszawie, to jednak nie są to już oferty godne uwagi.

Dużą rolę odgrywają dzisiaj media z głównym naciskiem na internet, który przejął większość ogłoszeń umieszczanych w gazetach. Serwisy ogłoszeniowe przeżywają oblężenie, znajdują się na nich tysiące ofert. Niemniej jednak za ekranem monitora kryją się prywatni sprzedawcy oraz komisy samochodowe.

Kolejną propozycją zakupu aut używanych są salony samochodowe, które wprowadziły opcje wykupu aut używanych swojej marki. A także salony specjalizujące się w sprzedaży samochodów używanych różnej klasy. Wybór dogodnej opcji jest kwestią indywidualną, uwarunkowaną od zasobów finansowych, wymagań, ale też umiejętności wyszukiwania dobrej oferty.

.