Oferta sprzedaży samochodów bezwypadkowych brzmi naprawdę kusząco. Bowiem w dobrej cenie można kupić stosunkowo nowe auto, którego stan techniczny jest naprawdę dobry. Niestety w rzeczywistości okazuje się, że owe bezwypadkowe nie ma nic wspólnego z nie uczestniczeniem pojazdu w stłuczce. Wszystko wynika z faktu, że z definicji która była by w tym wypadku oczywista wynika zupełnie coś odmiennego. Mianowicie samochód bezwypadkowy to pojazd, który nie brał udziału w kolizji z rannymi lub ofiarami śmiertelnymi, ale mógł uczestniczyć w innych niebezpiecznych zderzeniach, w których nikt nie ucierpiał.

Zatem nie jest on fabrycznie nowym pojazdem, który nie podlegał naprawą. Wręcz przeciwnie może to być samochód, który nadawał się nawet do kasacji. A wyjątkowo zdolny blacharz stworzył z niego dzieło sztuki. Niestety sytuacja ta zdarza się dość często, a weryfikacja wiarygodności sprzedawcy nie jest tak oczywista. Jednak nie oznacza to, że niemożliwa do wykrycia.

Przede wszystkim trzeba dokładnie dopytać, co kryje się pod określeniem bezwypadkowy samochód. Poza tym podczas oglądania auta warto zwrócić uwagę na wszelkie nieprawidłowości, jak chociażby minimalne różnice w odcieniu lakieru. Jednak jeśli zależy nam na wiarygodnej ofercie, warto udać się do salonu samochodów używanych. Tutaj mamy pewność, że sprzedawcy zweryfikowali historię serwisową auta, numer VIN, a wszelkie większe usterki zostały udokumentowane. Gdzie faktycznie jesteśmy w stanie kupić pojazd bezwypadkowy w dosłownym tego słowa znaczeniu.

.